Hakkımda

Selam’un Aleyküm! Bu sayfaya geldiğinize göre beni merak etmiş olmalısınız. O zaman kendimden biraz bahsedeyim.

Mustafa Enes KÖK

Bendeniz Mustafa Enes KÖK. 1992 yılı Kahramanmaraş doğumluyum. 8-10 yaşlarından beri teknoloji ve bilgisayar meraklısıyım. Bilgisayarla tanışmam 2000 yılında Windows 98 yüklü ESCORT marka bir bilgisayarla olmuştu, 32 MB Ram’e 3,5-4 GB Harddisk’e sahipti 🙂 teknolojinin ve bilgisayar dünyasının ne kadar hızlı geliştiğini ve gelişmeye devam ettiğini görmekteyim.

İlköğretim yıllarında ne olacaksın? Sorularına “Bilgisayar Öğretmeni” cevabı verdiğim dün gibi hatırımda 🙂 Bizdeki bilgisayar merakı ile Kahramanmaraş Anadolu Teknik Lisesi’nin Bilgisayar Bölümünü tercih edip çok şükür başarıyla bitirmiş olduk. 2010 yılında YGS puanıyla Erzincan Üniversitesi’nin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden 2014 Yılında mezun oldum. Askerlik hizmetimi 3.Ordu Komutanlığına bağlı Tatbikat Kontrol Merkezi Komutanlığında Teknik Öğretmen(Modelleme ve Simülasyon Subayı) olarak yerine getirmiş olmaktan gurur duyuyorum ve TSK’nin gerçek manada Peygamber Ocağı olduğu zamanları görmeyi çok istiyorum.

Gelelim bizdeki Programlama ve Web tasarım sevdasına; lise zamanında Visual Studio 2005 programıyla basit vb.net programları yaptık, okulda görmememize rağmen web tasarım programlarıyla(dreamweaver vb.) içli dışlı oldum eski okulumun ve babamın görev yaptığı okulların html web sayfalarını yaptım. Üniversite yıllarında okuldan bir katkı beklemek yanlış olurdu kendi çabamla Html, PHP, ASP.net, C#, JAVA, Matlab gibi programlama dillerinde ve Adobe Flash, Adobe Fireworks, Adobe Photoshop, Adobe Captivate, Camtasia, Edius… gibi grafik-animasyon-video programlarında basit düzeyde de olsa kendimi geliştirmeye çalıştım.

Bu arada henüz atanmış öğretmen değilim 🙁 bir dönem Kahramanmaraş Gazi Ortaokulunda ücretli öğretmenlik yaptım şu an Temsan Makina bünyesinde bilgi işlem personeli olarak görev yapmaktayım ve öğretmen olarak okulu,öğretmen arkadaşları ve öğrencilerimi özlediğimi hissedebiliyorum…

Mustafa Enes KÖK