Akıllı Tahta İmaj Kurma

Sevgili Hocalarım son zamanlarda bulmakta sıkıntı yaşadığınız Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj dosyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. indirme ve kurulum sırasında yaşadığınız problemleri mustafaenes46@gmail.com e-posta adresine posta yoluyla iletebilirsiniz.

Yukarıdaki videoda Etkileşimli Tahtaya format atma yani kurulum yapma işlemi anlatılmaktadır.
İmaj dosyası için 1. linke Rufus programı için 2.linke tıklamanız yeterlidir.

İmaj Dosyası: https://mega.nz/#!Y50TXZ6Y!a0rAXQl72cPgaha5ExpmAlGvw5JFa9-Z1Y-A4hg8_To

Rufus Programı: https://mega.nz/#!p9d2DDhQ!Euwow3NJUnXTXlw4gyoKW3rY6jhcAvlOE6AgxqXpREE

İndirme işlemi sırasında sorun yaşayanlar için partlar halinde yükleme yapılmıştır. Aşağıdan indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 1.Part

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 2.Part

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 3.Part

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 4.Part

Alternatif Partlar—— “Partlar Birbiri İle Uyumludur.”

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 1.Part

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 2.Part

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 3.Part

Akıllı Tahta 2.Faz Windows 8.1 imaj 4.Part
Peki bu Etkileşimli Tahta nedir?

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında eğitime destek olabilecek Bilişim Teknolojisi (BT) Ekipmanlarının tüm okul, derslik, öğretmen ve öğrencilerimize ulaştırılması hedeflenmiştir. Bu kapsamda daha önce kurulumu gerçekleştirilen «Bilişim Teknolojisi Sınıfları»nın görevini layıkıyla yerine getirdiği ancak okullarımızda BT ekipmanlarıyla donatılan yalnızca bir sınıfın olması ihtiyaca tam anlamıyla karşılık veremediği görülmüştür. Bu kapsamda okuldaki bütün öğretmenlerimizin aynı anda BT ekipmanlarını derslerine destek amacıyla kullanabilmeleri için her dersliğin akıllı tahta ile donatılması ihtiyacı doğmuştur.
Bu çerçevede yapılan araştırma çalışmaları neticesinde dersliklerde olması gereken cihazın; eski nesil yeşil tahtası olan, yeni nesil akıllı tahtası olan, teknik bilgiye ihtiyaç duyulmayan, sade bir yapısı olan, çağımızın bireylerine hitap edebilen ve teknoloji bilgisi temel düzeyde olan öğretmen ve öğrencilerin kullanabileceği bir cihaz olması gerektiği görülmüştür. Yapılan analiz ve geliştirme çalışmaları neticesinde tanımını «Yeşil Tahta, Beyaz Tahta, LED Ekran ve Bilgisayardan oluşan, sürgülü beyaz tahta sayesinde LED Ekran ve Bilgisayarı dış etkenlerden koruyan ve aynı zamanda yazma alanı genişleyebilen kendi bilgisayarı veya harici bir bilgisayar ile elektronik içerik ve medyaların LED ekran üzerinden çalıştırılabildiği ve her türlü yazılımın çalıştırılabilediği kullanıcı ile etkileşimi olan eğitim aracı» şeklinde yapabileceğimiz ve Etkileşimli Tahta olarak isimlendirdiğimiz bir cihaz ortaya çıkmıştır.