Ayrıldıkça Kavuşanlar – Adem SARAÇ

ayrildikca-kavusanlarBu zamana kadar okuduğum ve en etkilendiğim kitap diyebilirim bu kitap için. 2011 yılının başlarında okuduğum Mümin öğretmen ve Nur hanımın İslami hayatı yaşarken karşılaştıkları sıkıntıları, evliliklerinde karşılaştıkları sorunları nasıl aştıklarını ve aralarındaki sevgiyi nasıl canlı tuttuklarını anlatan hatta sizi olayın içindeymiş gibi yaşatan benim için çok özel bir kitap.

Kitapta oldukça akıcı ve sade bir dil kullanılmış insanı olayların içine alıyor adeta siz yaşıyorsunuz. Kimiz zaman umut yeşeriyor kimi zaman gözyaşlarınıza hakim olamıyorsunuz. İyiler hep mi? kaybeder diye düşünüp isyan ettiğiniz zamanlar bile oluyor…

Tanıtım Bülteninden: 

İlçe yeni bir haber ile çalkalanmaya başladı.
Herkes kendi işittiğini konuşuyordu. İşittiklerine bire iki ekleyenler de vardı tabi. Neler konuşulmuyordu ki. Salih ile Mümin hoca ailece dışarı çıkamaz olmuşlardı. Durum oldukça gergindi. Saadettin, İlyas ve Ali öğretmenler, zaman zaman uğrayıp ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. Bir akşam Salih beylerde, bir akşam da Mümin beylerde toplandılar. Durum değerlendirmesi yaptılar. Mümin hoca konuyu şöyle bitirdi. Çoluk çocuğumuzu babalarımızın evine görderelim. Biz de hemen ilişkimizi kesip ayrılalım buradan.